Cinsel Terapi

Cinsellik yaşamın en temel ihtiyaçlarından biridir. Dolayısıyla bu konuda yaşanan problemlerde kişilerin yaşamında önemli bir stres kaynağı olmaktadır. Cinsellikle ilgili birçok problem türü olmakla birlikte en sık gözlenenleri birleşme yaşama korkusu (vajinismus), erken boşalma, sertleşme problemleri, uyarılma-orgazm problemleri ve cinsel isteksizliktir.

Son yıllarda bilinçlenmeyle birlikte bir uzmana başvurma konusundaki önyargılar gittikçe kırılmaya başlanmaktadır. Her geçen gün daha fazla sayıda çiftin cinsellikle ilgili problemleri konusunda bir uzmana başvurdukları görülmektedir. Bu noktada cinsel terapi alanında özel bir eğitim almış bir uzmana başvurmak çok önemlidir. Çünkü cinsel terapi alanı üniversitelerde öğretilmemektedir. Cinsel terapist olabilmek için üniversite eğitimi sonrası özel eğitimler almak gerekmektedir. İyi eğitimli bir cinsel terapiste başvurmanız yaşadığınız problemlerin bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış yöntemlerle ele alınmasını sağlamaktadır. İyi bir cinsel terapist ve konuyu çözme konusundaki azminiz sayesinde özellikle vajinismus ve erken boşalma problemlerinde yüzde yüze yakın sonuç alma şansı bulunmaktadır.

Türkiye’deki en saygın cinsel terapi eğitim merkezi olan CETAD bünyesinde eğitim alarak cinsel terapi konusunda da insanlara yardımcı olmaktayım.

Konuyla ilgili sorularınızı sormak için iletişim bilgilerimden rahatlıkla bana ulaşabilirsiniz.

Uzm. Psk. Cem Gümüş

Kaliteli Yaşam Danışmanlığı ve Travma Terapisi/EMDR özel çalışma alanlarımdır.

Psikolojik güçlükler ve kişisel gelişime yönelik birçok içerik (kitap ve online eğitimler vb.) paylaşıyorum.

İçeriklere ulaşmaya başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kendinin Terapisti Ol Kitabı

psikolog kitapları öneri kendinin terapisti ol

Daha Kaliteli Bir Yaşam İçin
4 Basamaklı Uyan Yöntemini
Nasıl Kullanabileceğinizi Öğrenin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir