SORULAR HAKKINDA BİLGİ

Yaşadığınız güçlükleri çözümleme konusunda bana güvenip görüşlerimi önemsediğiniz için teşekkür ederim.

Her gün gelen onlarca soruyu teker teker tatmin edici şekilde cevaplandıramadığım için toplu cevap verdiğim bu sayfanın tamamını sonuna kadar dikkatle okumanızı rica ediyorum.

Gelen soruların neredeyse tamamının zaten hazırlamış olduğum videolarda ve yazılarda cevaplanmış olduğunu görüyorum.

Bu yüzden çoğu zaman bu tür soruların cevabını bulmak için ilgili videoları izlemek yeterli olacaktır.

EMDR, kaygı sorunları gibi psikolojik güçlükler, travmalar, ilişkiler, kişisel gelişim vb. konularda detaylı birçok video hazırladım.

Eğer sorularınız bu konularla ilgiliyse mutlaka bu linke tıklayarak ilgili videoların tamamını sonuna kadar izleyin.

Uzun videoların içerisinde verdiğim önemli detaylarda sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz. Sorunuzun cevabının hangi videolar içinde olabileceğini bulmak için yukarıdaki linkteki video arşivine göz atmanız gerekiyor.

Eğer tüm içeriklerimi incelemenize rağmen sorularınıza cevap bulamadığınız noktalar varsa bunu ilgili videonun altına soru olarak yazabilirsiniz. Sonraki video konu planlamalarında gelen yorumları mutlaka dikkate alıyorum.

Sorularınız özel bir analiz ve derinlikli bir bakış açısını gerektirebilir. İçeriklerden daha verimli şekilde faydalanmak ve kendi cevaplarınızı keşfedebilmek için kendinize yardımcı olabilmenin 4 basamaklı yöntemini anlattığım ”Kendinin Terapisti Ol” adlı kitabımı edinmenizi öneririm. 

KİŞİSEL SORULAR

Aşağıdaki türde kişisel sorulara ne yazık ki cevap veremiyorum. 

  • Benim sorunumun tanısı/teşhisi ne olabilir?
  • Neden bu sorunları yaşıyorum?
  • Kişisel durumuma bakıp bana nasıl bir çözüm bulmam gerektiğini söyler misiniz?

Bu soruları cevaplandıramamamın tek nedeni zaman kısıtlılığım değil. Beni daha iyi anlamanız için bu linke tıklayarak ilgili videoyu izlemenizi rica ediyorum.

Yetişkin yaştaki kişilere, sorunları aşma veya yaşam kalitesini artırma konusunda kapsamlı eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Bilgi için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

ALTERNATİF PSİKOLOJİK DESTEK İMKANLARI

Psikolojik destek almanın öneminin farkında olmanıza saygı duyuyorum ve bu konuda mevcut durumunuza uygun kaynaklar konusunda bilgi vermek istiyorum.

Deneyimli bir uzmandan bire bir psikolojik destek almanın bütçenizi zorladığı durumlarda aşağıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Uzm. Psk. Cem Gümüş

ÜCRETSİZ EĞİTİM KAYNAKLARI:

YouTube Kanalım: 

Kaygı, Mutsuzluk, Travma, Özgüven, Psikolojik Güçlükler, İlişkiler, Kişisel Gelişim vb. pekçok konuda haftalık olarak düzenli eğitim videoları paylaşıyorum. Bu linke tıklayarak konulara göre gruplara ayrılmış içeriklerime ulaşabilirsiniz.

Podcast Kanalım:

YouTube videolarımın ses kayıtlarını podcast formatıyla da yayınlıyorum. İçeriklere bu yolla ulaşmak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

Yazılı Makalelerim:

Yukarıdaki içerikleri aynı zamanda yazılı formatlarıyla okumak isterseniz şu linke tıklayabilirsiniz.

Kısa Videolarım:

Mevcut içeriklerimi özetlediğim ve ana fikirleri paylaştığım kısa video içeriklerine instagram sayfamdan da ulaşabilirsiniz.

 

MAKUL ÜCRETLİ DESTEK KAYNAKLARI:

”Kendinin Terapisti Ol” Kitabı: 

4 Basamaklı Uyan Yöntemi sistemini anlattığım kitabımın dijital versiyonunu bu linke tıklayarak edinebilir ve kendinize destek olma sürecini verimli hale getirebilirsiniz. Kitabı alan kişilere özel bir e-posta grubu bulunmaktadır. Her hafta bu gruba bilgi içerikli ek mesajlar gönderiyorum. 

”Yol Haritanı Bul” Eğitim Programı:

Kendine destek olma ya da profesyonel destek alma konusunda kafa karışıklığı olan, nasıl bir planlama yapması gerektiği konusunda emin olamayan kişilere 4 analiz üzerinden yardımcı olduğum eğitim programına katılabilirsiniz.  Bilgi ve kayıt için tıklayabilirsiniz.

”Uyananlar Kulübü” Üyeliği: 

Uyananlar Kulübü’ne aylık üyelik sayesinde her ay 2 saatlik canlı görüntülü görüşmeli kapalı grup buluşmalarımıza katılma imkanı olmaktadır. Bu buluşmalarda her ay farklı bir konuda kısa bir eğitim veriyorum. Verdiğim eğitim Uyan Yöntemi sisteminin daha derinlikli uygulanmasına yönelik oluyor. Bu buluşmalarda görüntülü olarak tüm katılımcıların birebir kişisel sorularını sorup aklına takılan konuları bana danışma fırsatı oluyor. Üyeliği bulunan herkesin üyelikleri boyunca 5 haftalık detaylı Uyan Yöntemi Eğitim Programı’na da ücretsiz erişim hakkı oluyor. Bilgi ve kayıt için tıklayın.

Tüm bu kaynaklara rağmen bire bir psikolojik destek almaya ihtiyaç duyuyorsanız alternatif profesyonel destek imkanları için aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm.