✔️Kendinin Terapisti Ol Kitabının Dijital Versiyonu

✔️Bilinç Dışı Analizi Eğitimi

✔️‘’Nasıl Bilgi Edinilir?’’ Eğitimi

✔️Değişim Aşamaları Teorisi Eğitimi

✔️3.5 Saatlik Sesli Kitap

Deneyimli bir terapist olarak yıllar içinde şunu net bir şekilde anladım: İnsanlar tespitlerin ötesinde sonuç almak istiyorlar ve ne yapabileceklerini anlamaya-yön bulmaya ihtiyaç duyuyorlar. 

İdeal şartlarda terapi sürecinde bunu sağlasak bile herkesin terapi desteği almaya ihtiyacı ya da imkanı olmuyor. 

Bu sorunu çözümlemeye katkı sağlaması açısından insanların kendi kendilerine uygulayabilecekleri bir çerçeveyi öğrenip uygulamalarının faydalı olacağını düşünüyorum. 

Bu amaçla, Uyan Yöntemi olarak adlandırdığım, 4 basamaklı bir çerçeve sentezledim. 

Uyan Yöntemiyle psikolojik uyku halinden uyanıp sıkıntıları aşmak ve yaşam kalitesini artırmak mümkün…

Yöntemin temel çerçevesini anlattığım, “Kendinin Terapisti Ol” adlı kişisel gelişim kitabımda, 4 basamağı uygulamakla ilgili birçok fikir paylaşıyorum. 

Kitabı okumayı tamamladığınızda yaşam boyu kullanabileceğiniz güçlü bir kılavuza sahip olacaksınız. 

Öğrendiklerinizi daha da pekiştirmek için vaka örneklerini, uygulamalara yönelik yönlendirmeleri ve sonraki sürece yönelik planlamaları da paylaşıyorum. 

Ayrıca kitap dışındaki bonus ek eğitim içerikleriyle yöntemden daha çok verim almanız mümkün olacaktır.

Tabii ki sadece psikolojik içerikli bir kitap okuyup sadece bir terapistten alınabilecek derinlikte bir yardımı kendine vermeyi beklememek gerekiyor.

Bu kitapla birlikte bir terapist gibi düşünmenin temellerini öğrenerek, zihninizi toparlamanıza ve kişisel gelişim sürecinizi daha verimli hale getirmenize katkı sağlamayı amaçlıyorum. 

‘’Kendinin Terapisti Ol’’
Kitabını Edindiğinizde Keşfedeceklerinizi
Aşağıda Görebilirsiniz…

✔️Vaka Örnekleriyle kendinin terapisti olmanın nasıl olabileceğini öğrenin.

✔️Biz Terapistlerin Yararlandığı Temel Prensipleri öğrenerek siz de kendinizi toparlamak için aynı prensipleri kullanın.

✔️Kişisel Gelişim Alanında Öğreneceğiniz Her Şeyi artık çok daha net bir şekilde 4 kategori altında içselleştirebilme imkanı yakalayın. Okuduğunuz, dinlediğiniz, gördüğünüz, deneyimlediğiniz her şeyi tutarlı bir şekilde bir araya getirebileceksiniz.

✔️Terapi Desteği Dışında kendine yardım etmenin neden önemli olduğunu anlayın.

✔️Düşünmeye Hiç Zamanı Olmadığını Söyleyen, programı yoğun kişilerin bile yapabileceği kısa sürede yapabileceği şeylerin neler olduğunu öğrenin.

✔️Gerçeklikle Savaşmayı Bırakıp aynı zamanda da ihtiyaçlarınızı önemsemenin içinize sinecek orta yolunu bulun.

✔️Kendimin Terapisti Olma öykümü öğrenerek 4 basamaklı sistemin çıkış öyküsünü keşfedin.

✔️Doktorluk, Ebeveynlik, Teknolojik İnovasyon gibi birbiriyle ilgisi olmayan konuları bile toparlayacak ortak noktaların kendinizin terapisti olma sistemiyle nasıl ilişkili olabileceğini öğrenin.

✔️Hayatınızın İplerini Elinize Almanızı Engelleyen en önemli sorunun çözümünün 4 basamaklı sistemle nasıl mümkün olabileceğini anlayın.

✔️Sorunları Çözmedeki Kafa Karışıklığı ve Bunaltının Uyan Yöntemi sistemiyle nasıl giderilebileceğini öğrenin.

✔️Terapiye Gitmek ya da Kendinin Terapisti Olmak? Hangisinin daha iyi bir seçenek olduğuyla ilgili net bir çerçeve oluşturun.

✔️3 Adımlı Yol Haritasıyla sonraki süreçte öğrendiklerinizi uygulayın.

✔️Size İyi Gelecek Kaynakları Doğru Kullanmazsanız neden bu kaynakların kafanızı karıştırmaktan başka işe yaramayacağını ve bunun yerine nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlayın.

✔️Psikolojik Uyku Halinin ne olduğunu ve bu durumlarda atmanız gereken bir sonraki adımı nasıl anlayabileceğinizi öğrenin.

✔️Farkındalık Körlüğünün neden ve nasıl “her şeyin farkındayım ama sorunlarım aynen devam ediyor” problemine neden olduğunu fark edin. Daha da önemlisi, çözümünü öğrenin.

✔️20+ Yıllık Kişisel Gelişim Alanı Deneyimimde keşfettiğim en önemli şeyin ne olduğunu siz de anlayın.

✔️Stresli Bir Durum Yaşayınca Buna Bir Gelişim Fırsatı olarak bakabilmenin nasıl mümkün olabileceğini keşfedin.

✔️Stres Altında Duyguları Tolere Etmenin gerçekçi pozitif yaklaşımının nasıl mümkün olabileceğinin mantığını kavrayın.

✔️Başkasından Terapi Desteği mi Alıyorsunuz? Bu durumda bile, kalıcı sonuç için, neden kendinin terapisti olmayı öğrenmek zorunda olduğunuzu net bir şekilde fark edin.

✔️4 Basamaklı Sistemi Uygulamakta Zorlanırsanız neler yapabileceğinizi adım adım öğrenin. Bir şeyin her zaman %100 işe yarayacağını söyleyen birisi dürüst değildir. Kitabı okumayı tamamladığınızda karşılaşabileceğiniz birçok olası sorun türüne karşı hazırlıklı olacaksınız.

✔️“Ben Değil Diğerleri Değişmeli” dediğiniz bir durumdaysanız kendinizi nasıl konumlandırabileceğinizi netleştirin.

✔️Denediğiniz Şeylerin Neden İşe Yaramadığını hızlı ve net şekilde analiz edebileceğiniz bir sistemi öğrenin.

✔️Neyi Fark Edip Çözmeniz Gerektiğini Anlayamıyor musunuz? 4 basamaklı döngüsel yöntemin bu soruna nasıl çözüm getirdiğini keşfedin.

✔️Çok Okuyan mı Çok Gezen mi Bilir? sorunsalını yaşıyorsanız, bilme-uygulama arasında gidip geliyorsanız bu konuda Uyan Yönteminin doğal sisteminin cevabı da içerdiğini anlayacaksınız.

✔️Sorunların Nasıl Sorun Haline Geldiğini detaylarda kaybolmadan analiz edin ve sonraki adımda ne yapabileceğinizle ilgili fikirler kendiliğinden gelsin.

✔️Sistematik Bir Çerçeve Kullanmanın 3 önemli nedenini anlayarak yaşam boyu kullanabileceğiniz bir kılavuz edinin.

✔️“Ben Çok Duygusal Biriyim. Mantıklı Hareket Edemem” diyen birisinin neden aslında herhangi bir dezavantajı olmadığını ve tam da bu kitaptaki sisteme ihtiyaç duyduğunu anlayın.

✔️Psikolojik Güçlüklerin Çözümlenmesinde neden illa terapi desteği almanın şart olmayabileceğini anlayın.

✔️Gerektiğinde Yakınlarınıza Model Olabilmek, çözüm odaklı ve olgun bir şekilde hareket edebilmek için gerekli olan araçları şimdiden içselleştirin.

✔️LÜTFEN BUNU YAPMAYI BIRAKIN! Daha fazla tespit peşinde koşup bilgi yığınıyla zihninizi doldurmayın. Uygulanabilir ve işe yarar cevaplara ulaşmak için destek almak amacıyla başkalarını dinlerken daha fazla zaman kaybetmeyin. Uyan Yöntemi sistemi daha bilinçli bir bilgi tüketicisi olmanızı sağlayacaktır.

✔️Terapinin İşe Yaramasında Asıl Önemli Olan Şeyin Ne Olduğunu öğrenerek bunu kendinin terapisti olmada kullanabilirsiniz.

✔️Modern Bilgi Çağında Karşılaştığımız Bilgi Patlamasında insanların gözden kaçırdığını fark ettiğim şeyin ne olduğunu ve çözüm önerisi olarak bu kitabın neden buna dayandığını öğrenin.

✔️Karmaşık Görünen Sorunların neden aslında o kadar da karmaşık olmayabileceğini ve netleştirmede nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini keşfedin.

✔️Herkes Öncelikle Kendisinin Ne Yapabileceğini Merak Ediyor ancak neyi, nerede, nasıl, ne zaman yapabileceği konusunu netleştirmekte zorlanıyor. 4 basamaklı Uyan Yöntemi sistemiyle bu sorunun çözümüne yönelik güçlü bir araç edinin.

✔️“Ne Hissettiğimi Bilmiyorum” sorununun nasıl çözülebileceğini öğrenin.

✔️İlaç Desteğinin Hangi Durumlarda Gerekli Olabileceğine ilişkin genel prensiplerle ilgili fikir edinin (not: tabii ki karar mercii hekimlerdir).

✔️“Biliyorum Ama YAPAMIYORUM” sorununun nedenini kitaptaki çerçeveyle net bir şekilde tespit edip neyi farklı yapmanız gerektiğini anlayabileceksiniz.

✔️İşe Yaramayan “Tespitler Yığınının” Ötesinde artık tespitleri sistematik şekilde hayatınıza aktarmaya başlayın.

✔️Kendinin Terapisti Olma Gerekliliği Ölçeğiyle buna neden ihtiyacınız olduğunu daha iyi anlayın.

✔️Terapide Kullanılan Yöntemlerin Neden Sadece %10’luk Bir Fark Yarattığını ve asıl önemli olan diğer faktörlerin kendinin terapisti olmakla nasıl ilişkili olduğunu keşfedin.

✔️Kendinin Terapisti Olmakla İlgili Güvensizliklerin neler olduğunu ve motivasyonunuzu artırmanın yollarını öğrenin.

✔️İlla Çocukluk Dönemine İnmeden de sorunların-travmaların nasıl işlenebileceğini anlayın.

✔️Usta Terapistlerin Verimli Terapi Sürecinde Nelere Dikkat Ettiğini ve bunları kendinin terapisti olarak nasıl kullanabileceğinizi öğrenin.

✔️6 Güçlü Soru Yardımıyla sorunlarınızı derinlemesine analiz etmeye başlayın.

✔️Psikolojik Güçlüklere Medikal Modelin Bakış Açısının sizin açınızdan ne gibi sakıncalar yaratıp asıl sorunu görmenizi engellediğini ve bunun nasıl aşılabileceğini öğrenin.

✔️Mahkeme Yöntemiyle bakış açısı sorunlarını çözümlemenin mantığını ve yolunu öğrenin.

✔️Farkındalığı ve Uyanıklığı Artıran 4 önerimi öğrenerek psikolojik uyku halinden uyanmaya başlayın.

✔️Ruh Sağlığı Alanındaki Birçok Uzman Dahil Olmak Üzere birçok kişinin psikoloji ve kişisel gelişim alanıyla ilgili bilgi patlaması karşısında gözden kaçırdığı şeyin ne olduğunu keşfedin.

✔️4 Basamaklı Uyan Yönteminin terapide yaptıklarımızı nasıl toparlayabildiğine dair deneyimlerimi öğrenin.

✔️Sorunları Düşündükçe Daha Çok Düşünme Korkusunu neden kafaya takmamanız gerektiğini ve 4 basamaklı sistemin buna nasıl bir çözüm getirdiğini anlayın.

✔️Kişisel Gelişim Kitaplarına-Eğitimlerine Yönelik Ön Yargıların doğrusunu-yanlışını öğrenip bu kaynakları daha sağlıklı kullanma fikirlerini edinin.

✔️Farkındalıkları Uygulamaya Geçirmede Kalıcı Sonuç Almayı sağlayan şeyin ne olduğunu öğrenerek daha az enerjiyle değişimi sağlamanın prensibini içselleştirin.

✔️Psikolojik Uyku Halinin ve Bundan Çıkmada İlk Adımın Ne Olduğunu net bir şekilde anlayarak sürece güçlü bir şekilde başlayın.

✔️Erken Aksiyona Geçmenin Neden Sorun Yarattığını 4 basamaklı sistemle kolayca anlayıp çözümünü net şekilde fark edin.

✔️Kaygı, Depresyon, Öfke Gibi Farklı Türdeki Sorunlarda kendinin terapisti olma sistemini uygulama prensiplerini öğrenin.

✔️Gerçekçi Pozitif Perspektifi en rahatsız edici durumlarda bile içinize sinerek uygulayabilmenin yollarını anlayın.

✔️5 Temel İhtiyacı Fark Etmenin kendinizin terapisti olmada neden kilit öneme sahip olduğunu öğrenin.

✔️6 Adımlı Beyin Fırtınası Tekniğiyle sıkıştıran somut sorunlarda çıkış yollarını bulup harekete geçin.

✔️İhtiyaçları Hızlı Şekilde Fark Etmeyi Sağlayan 2 temel aracı kullanmayı öğrenin.

✔️Düşünme Sürecini Özel Yöntemlerle Yazarak Yapmanın Neden Etkili Olduğunu 4 önemli neden üzerinden anlayın.

✔️Biz Terapistlerin Temelde Yaptığı Her Şeyin 4 aktiviteye nasıl indirgeneceğini ve kendinin terapisti olmada nasıl ilham alabileceğinizi görün.

✔️Yazılı Çalışmalardan Hoşlanmıyorsanız sistemin ikinci basamağını uygulamadaki alternatif yolları uygulayabilirsiniz.

✔️“Ben Çok Duygusal Birisiyim” diyenlerin neyi kaçırdığını öğrenerek konuya daha doğru bakış açısını keşfedin.

✔️3 Senaryoyu Öğrenerek karşılaşabileceğiniz her türlü durumu net bir şekilde analiz edip ne yapılması gerektiğini anlayın.

✔️İmajinasyonun 3 Farklı Kullanım Alanını Öğrenerek zorlayıcı durumlarla başa çıkın.

✔️Karar Verme Matrisiyle sizi çok zorlayan dönüm noktalarında karar verirken 4 boyut üzerinden büyük resmi daha net görün.

✔️Kendinin Terapisti Olmanın bunaltıcı olabilmesinin 3 önemli nedenini ve çözüm yollarını keşfedin.

✔️Değişim İçin Gerekenleri Yaparken terapistlerin bile bu süreçte yapabileceği bir hatayı kendinizin terapisti olurken yapmamanın prensibini öğrenin.

✔️Kendinizin Terapisti Olmada Faydalı 5 düşünce analizi yöntemiyle tanışın.

✔️Farkındalıkları Uygulamaya Geçirmedeki 3 Seçeneği öğrenin.

✔️Kalıcı Değişim Konusundaki En Önemli Engeli öğrenerek Uyan Yöntemi sisteminin ne gibi bir çözüm sağladığını anlayın.

✔️Terapistlerin Terapideki En Önemli Avantajının Ne Olduğunu ve bunu kendinizin terapisti olurken nasıl kullanabileceğinizi öğrenin.

✔️Değişim Sürecindeki Nüksleri Önleme ve bunlara müdahale etmenin Uyan Yöntemindeki yerini keşfedin.

✔️Kendinin Terapisti Olurken Sonuçların Kalıcılığını Artırmada verdiğim 3 önerimi öğrenin.

✔️Neden Farkındalığın Öneminin Gereğinden Fazla Abartıldığını ve bunun ne gibi zararları olduğunu fark edin.

✔️Kendinin Terapisti Olmada Karşılaşabileceğiniz 2 olasılığı ve bu durumlarda ne yapabileceğinizi anlayın.

✔️1-2-3-4-1-2-3-4… Döngüsel Modelle karmaşık ve çok boyutlu sorunlara uzun vadede etkili şekilde nasıl yaklaşabileceğinizi öğrenin.

✔️YouTube Kanalımı Açmada kendimin terapisti olma sistemini nasıl kullandığımı görün.

✔️Kendinin Terapisti Olmayı Öğrenen Danışanımın Öyküsünü 4 basamaklı model üzerinden örnek bir vaka olarak gözlemleyin.

✔️Kendinin Terapisti Olurken kendinize süpervizyon vermek için sorabileceğiniz 9 sorunun ne olduğunu öğrenin.

✔️Karmaşık Görünen Çoklu Sorunlarda kendinin terapisti olmaya nereden başlayabileceğinizi anlamanızı sağlayan prensibi fark edin.

✔️Öğrendiklerinizi Uygulamakta Zorlandığınızda sonraki süreçte destek alma gerekliliği kararını nasıl verebileceğinizi anlayın.

✔️Ve Çok Daha Fazlasını Öğrenin…

Zamandan kazanmak ve verimi artırmak isterseniz, bu kitap dışında başka kaynaklardan, eğitimlerden veya yakın destek imkanlarından da faydalanmayı düşünebilirsiniz…

…ancak, yukarıda gördüğünüz gibi, Kendinin Terapisti Ol kitabının, sıkıntılarınızı aşmak, hayatınızın iplerini elinize almak ve yaşam kalitenizi artırmak için temel düzeyde gerekli birçok şeyi içerdiğini söyleyebilirim. 

‘’Kendinin Terapisti Ol’’ kitabının ücreti 35 TL’dir.

Şimdilik kitabı sadece e-kitap olarak dijital versiyonla edinebiliyorsunuz (yazılı baskısı fiziksel adresinize gönderilmeyecektir). Bu sayfadaki linkten Kendinin Terapisti Ol kitabını sipariş verdikten hemen sonra, kitabın dijital versiyonunu cihazınıza indirebileceksiniz. Böylece 4 basamaklı kendine destek sistemini öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz. 

Vereceğiniz siparişiniz 4 adet bonusu da içermektedir. 

Kitabı okuduktan sonra sonuç almanızı da istediğim için, bazı bonus içeriklerde ekledim. 

Tüm bunlar bilgi yüklemesi açısından fazla gibi görünse de kitapta anlattığım 4 basamaklı sistemle tüm bu bilgileri bir araya getirmenin o kadar zor olmadığını anlayacaksınız. 

Bu içerikler kitapta öğrendiklerinizi tamamlayıp Kendinin Terapisti Olma sürecinizi daha da derinleştirmenize katkı sağlayacaktır. 

BONUS İÇERİKLER

Bilinç Dışı Analizi eğitimi cem gümüş

Bonus 1:

Bilinç Dışı Analizi Eğitimi

Bilinç Dışı Analizi Eğitimi ile işlenmemiş olumsuz deneyimlerin bilinç dışı süreçte nasıl bir etkiye sahip olduğunu ve bunları analiz etmenin basit bir çerçevesini öğreneceksiniz. 

Eğitimde anlattığım çatışma teorisini öğrenerek özellikle sistemin 2. basamağı olan yazarak düşünme basamağında geçmişten gelen etkileri, bilinç dışı kalıpları basit bir şekilde analiz etmek mümkün olabilir. Böylelikle Kendinin Terapisti Olma sisteminin ikinci basamağında daha derinlikli analizler yapabilirsiniz. 

Bu eğitimde paylaştığım, içindeki çocuğu destekleme egzersizi de özellikle faydalı olacaktır. Bizim travma çalışmalarında, terapilerde sıklıkla kullandığımız tarzdaki egzersizlerin basit bir formatını bu eğitimde paylaştım. 

Uygulamalı olarak sizi yönlendirerek içinizdeki çocukla temas kurmanıza ve ona destek olmanıza yönelik bir egzersizi anlatıyorum. Bunun ardından oradaki egzersizde de anlattığım üzere, iki hafta boyunca içindeki çocuğu destekleme çalışmasını uygulayabileceksiniz. Böylece Kendinin Terapisti Olmak için gerekli güçlü bir içsel kaynağa sahip olabilirsiniz. 

Özellikle olumsuz çocukluk deneyimlerinin yaralarını sarma sürecinde Kendinin Terapisti Olmaya çalışıyorsanız içindeki çocuğu destekleme egzersizi size önemli bir avantaj sağlayacaktır.

 

Nasıl Bilgi Edinilir cem gümüş

Bonus 2:

“Nasıl Bilgi Edinilir?” Eğitimi

Bu eğitimde paylaştığım videoyu izleyerek kendinizi geliştirmek için kullanacağınız bilgi kaynaklarını dört basamaklı özel bir çerçeveyle nasıl bir araya getirebileceğinizi örnek bir vaka üzerinden öğreneceksiniz. 

Bu eğitimde, özellikle internetten araştırma yaparken görsel ya da yazılı bilgi kaynaklarında nelere dikkat edebilirsiniz, bu tür araştırmaları nasıl yapabilirsiniz ve Kendinin Terapisti Olmayı sağlayan dört basamaklı sistemi nasıl kullanabilirsiniz konusunu detaylı olarak anlatıyorum.

Böylece siz de daha sonra bu modele benzer şekilde ilerleyerek öğrendiğiniz sistemi sonraki süreçte içselleştirme konusunda güçlü adımlar atabilirsiniz. Daha da önemlisi size özel kişiselleştirilmiş bir planlamayı nasıl yapabileceğiniz konusunda birçok fikir edinebilirsiniz.

 

Değişim Aşamaları Teorisi eğitimi cem gümüş

Bonus 3:

Değişim Aşamaları Teorisi Eğitimi

Değişim bir süreçtir. Bu sürecin neresinde olduğunuzu anlamanız Kendinin Terapisti Olma sürecinde büyük avantajlar sağlayacaktır. 

Değişim aşamaları teorisine göre değişim sürecinin birkaç aşaması vardır. Bu aşamaları öğrenerek nerede, neye, ne kadar odaklanmanız gerektiğini anlayıp kendinizi motive edebileceksiniz. 

Özellikle de kitapta öğreneceğiniz dört basamaklı sistemin son basamağında değişim aşamaları teorisi eğitiminden aldığınız bilgileri doğrudan kullanabileceksiniz. Bu teorinin Kendinin Terapisti Olmakla izdüşümlerini anladığınızda yöntemi içselleştirmeye yönelik daha derin bir anlayışa geçebileceksiniz. 

 

cem gümüş kendinin terapisti ol sesli kitap

Bonus 4:

Sesli Kitap Versiyonu

‘’Kendinin Terapisti Ol’’ Kitap Siparişinize 3.5 saatlik Sesli Kitap Versiyonu da Dahildir.

Kitapları sesli olarak dinlemeyi tercih eder misiniz?

Şimdi sipariş verdiğinizde Kendinin Terapisti Ol kitabının tamamının sesli kitap versiyonunu da ücretsiz olarak edinme hakkınız olacaktır. 

Ses kayıt dosyasını cihazınıza yükleme şansınız olacağı için her türlü cihaz üzerinden bu kayıtları dinleme şansınız olacaktır. Kullanım kolaylığı açısından son yıllarda giderek popüler hale gelen sesli kitap dinleme imkanını bu kitapta da bulacaksınız.

Kendinin Terapisti Ol kitabının dijital versiyonu, 3.5 saatlik sesli kitap ve tüm bonus eğitimler dahildir.

Sadece Bir Kitap Okumak Hayatınızı Yoluna Koymanızı Sağlayabilir mi?

Muhtemelen daha önce birçok şey öğrendiniz, çabaladınız, hatta profesyonel destek aldınız ama hayal kırıklığına uğradınız…

“Elimden gelenin en iyisini yapıyorum ama olmuyor; mantıklı görünen, işe yarar şeyleri neden uygulayamıyorum; nedeni ben olmayan sorunlarda ne yapabilirim ki?” vb. pek çok soruya cevap arıyorsunuz…

Kendinin Terapisti Ol kitabım, size nerede hata yaptığınız ve neleri farklı yapabileceğiniz hakkında birçok fikir verebilir. 

Kitapta paylaştığım 4 basamaklı yöntemin en büyük avantajı yaşamınızı toparlayacak bir çerçeve sunmasıdır. 

Öğreneceğiniz yaşam kılavuzuyla birlikte iç ve dış dünyanız arasındaki uyumu sağlamaya rehberlik edecek, hayat boyu kullanabileceğiniz bir araca sahip olacaksınız. 

Bu konularda büyük bir bilgi patlaması var. Herkes bir şeyler söylüyor, fikirlerini ve deneyimlerini paylaşıyor. Bunlar arasında kaybolmak çok kolay (muhtemelen zaten kaybolduğunuzu hissediyorsunuz)…

İnsanların netliğe, sonraki adımda ne yapabileceklerine karar verebilmeye ihtiyaç duyduğunu gözlemliyorum.

Eğer bu sayfada yazılanlarla aranızda bir bağ kuruyorsanız, kendinin terapisti olmaya karar verdiyseniz kitabımı edinebilirsiniz.

Tabii ki öğrendiklerinizden sonuç almak için uygulamanız gerekiyor. Aksi takdirde bu kitaptaki bilgilerde havada kalacaktır.

Bunun yanında kitapta uygulama zorluklarını da işlemeye yer verdiğim için karşılaşabileceğiniz güçlükleri de kendi kendinize çözümleyebilmek mümkün olabilmektedir. 

%100 Ücret İade Garantisi

Kendinin Terapisti Ol kitabı bu sayfada yazılan her şeyi ve daha fazlasının yolunu gösterecektir. 

Kitabın içinde paylaştığım dört basamaklı sistem psikolojiyle bağlantılı her konuda yaşam boyu kullanabileceğiniz bir çerçeve sunacaktır. 

Bu kitabı okuduğunuzda ya da dinlediğinizde ve bonus eğitimleri tamamlayıp öğrendiklerinizi aynen uyguladığınızda…

…yeni yollar keşfedeceğinizi, kafanızın netleşmeye başlayacağını ve kendinize-diğer insanlara bakış açınızının değişmeye başlayacağına inanıyorum. 

Eğer HERHANGİ bir nedenle memnuniyetsiz kalırsanız…

eposta@cemgumus.com adresinden asistanıma memnuniyetsizliğinizi yazabilirsiniz. Ödediğiniz kitap ücreti hemen iade edilecektir. 

365 Gün
İade Garantisi

Bu garanti, 365 gün boyunca kitabı okuyup, bonus eğitimlerin tamamına erişebileceğiniz ve verdiğiniz ücretin buna değip değmediğine karar verebileceğiniz anlamına geliyor. 

Kitabın cüzi bir ücreti olmasına rağmen böyle bir garanti vermemin sebebi kendiniz için bir şeyler yapma konusundaki bahanelerinizi kenara koymanızı kolaylaştırmak…

Buraya kadar okumaya zaman ayırdığınız için teşekkürler. 

2008 yılından beri psikoterapist olarak yüzlerce kişiye kendilerinin terapisti olabilmeleri konusunda destek oldum. 

Son yıllarda açtığım YouTube kanalımla çok daha fazla sayıda kişiye travma, kaygı, mutsuzluk, ilişki sorunları, bağlanma stilleri, kişisel gelişim ve terapi yaklaşımları gibi pek çok konuda bilgilendirici içerikler paylaşıyorum. 

Her ay bu içerikler binlerce kişi tarafından izleniyor ve olumlu geri dönüşler alıyorum. 

Zaman içinde görüyorum ki insanlar doğru bilgileri, tutarlı bir çerçeveyle bir araya getirdiklerinde, değişim konusundaki motivasyon ve kararlılıkla birlikte profesyonel bir destek almadan da pek çok şeyi başarabiliyorlar. 

Kendinin Terapisti Olma sisteminin temelindeki Uyan Yöntemini kavramsallaştırmam da bu deneyimlerim sonucu oluştu. 

Uyan Yöntemindeki dört basamaktaki aktiviteleri benim icat ettiğimi söyleyemem. Esinlendiğim birçok terapi ve kişisel gelişim sistemi modeli oldu. 

Özellikle Pozitif Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness Yaklaşımı, Duygu Odaklı Terapi, Transteorik Model, Transaksiyonel Analiz, Gestalt Terapi, Adler Koçluk Sistemi vb. pek çok disiplin, dört basamaklı uyan yöntemi sisteminin temelini oluşturuyor. 

Bu disiplinlerden yıllar içinde edindiğim bilgilerimi kendi kişisel-mesleki deneyimlerimle harmanlayıp, işe yarar şekilde sadeleştirerek, en faydalı kısımları tutarlı bir çerçevede bir araya getirdim. 

İnsanlara biz terapistler gibi düşünmeye başlayabilecekleri temel bir zemin sunmak istiyorum. Madem ki terapide amacımız kendilerine yardımcı olmalarını sağlamak, terapi ortamında olmadan da bunu yapabilmek isteyecek kişilere destek olmayı amaçlıyorum. Uzun bekleme listem veya diğer şartların uymaması nedeniyle birlikte çalışamadığımız pek çok kişi var. 

Bu kitapta kişisel gelişim ve sorunları çözümleme konusuna yaklaşımımla ilgili pek çok ipucunu anlatıyorum. YouTube kanalımda ve diğer platformlarda da açık bir şekilde, bilgiyi sakınmadan haftalık olarak ücretsiz pek çok paylaşım yapıyorum. 

Bu kitapta ise derli toplu bir biçimde, sonuç almaya daha çok odaklanacak bir eser hazırlamak için özel bir zaman ayırdım. 

Kendinin Terapisti Ol kitabını okuduktan sonra herkesin aynı sonuçları alacağını tabii ki garanti edemem. Motivasyon, kararlılık, çaba, çevresel destek gibi pek çok faktör alınan sonuçların hızını etkileyecektir. 

Kitabı alıp okuyanlara garanti edebileceğim şey, 4 basamaklı kendine yardım sistemini kullanarak iç ve dış dünyaya daha net ve etkili şekilde yaklaşabilecekleri bir çerçeveyi öğrenmeleridir. 

Kendinin Terapisti Ol kitabımı faydalı bulacağınızı umuyorum. Kitabı bitirdiğinizde (hatta bitirmeden önce de olur), bana bir e-posta göndererek kitapla ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. 

Kitapta görüşmek dileğiyle…

Cem Gümüş

OKUYUCU GÖRÜŞLERİ

4,5
Rated 4.5 out of 5
Ortalama 4.5 yıldız (83 yorum üzerinden)
Harika65%
Çok iyi28%
Ortalama5%
Kötü0%
Çok kötü2%

Çok sade ve zengin içerikli bir kitap

Rated 4 out of 5
30/01/2023

Uygulaması kolay, sade bir dille yazılmış, çok faydalı hap niteliğinde bir kitap.Psikolog erişimi olmayanlar için çok değerli bir çalışma olmuş.

Sadece elimde basılı versiyonun da olmasını tercih ederdim.

Necla

Faydalı

Rated 4 out of 5
24/01/2023

Faydalı buldum ancak örnekler çoğaltılabilir

Damla

Kendinin Terapisti Ol!

Rated 5 out of 5
21/01/2023

Kendinize dürüst olmadığınız sürece amalsef hiç birşey işe yaramıyor. Olayları ve kendinizi dürüst olarak analiz etmeniz gerek. Ben sesli olarak ara ara tekrar tekrar dinliyorum. Ama indirilebilen bir dinleme versiyonu olsa daha iyi olurdu. Yine de çok güzel .. Teşekürler Cem bey…

tansu usly

Kitap Çok Faydalı

Rated 4 out of 5
20/01/2023

Kitabı Okudum ve gerçekten çok açıklayıcı ve faydalı önemli olan yazılanları uygulamak kendinize yatırım yapın ve alıp okuyun…

Aylin

Güzel kitap

Rated 5 out of 5
16/01/2023

Oluyorum sosyal medyada da takip ediyorum güzel 👍

Yakamoz

Tavsiye ediyorum

Rated 5 out of 5
16/01/2023

Kitabı okumayanlara mutlaka okumalarını öneriyorum. Açık ve net ifadelerle yazılmış, anlaşılır ve uygulanabilir bir kitap. Özellikle vaka örneklerinden kendinize uygun örnek bulabilir ve yalnız olmadığınızı daha derinden hissedebilirsiniz.

Cem Bey’in kalemine ve emeklerine sağlık..

Dilara.

Kendini bulma yolculuğu

Rated 5 out of 5
10/01/2023

Kendimizi bulma yolculuğumuzda bize ışık tutacak bir kitap,emeğinize sağlık hocam.

Neri

Kendimi tekrar tanidim

Rated 5 out of 5
07/01/2023

Biraz devam etmekte zorlandım ve zaman ayırma kısmında sıkıntı yaşadım ancak bu konuda disiplinimi gelistirince kitabın bendeki etkileri çok daha net ve güzel şekilde çıktı.

Gül

Aslında insana sadece kendisi yardımcı olur.

Rated 1 out of 5
04/01/2023

Kitabı okuduğunuzda aslında dışarıda aradığınız şeyin içinizde olduğunu keşfediyorsunuz. Bununla birlikte sorunlarımızı çözmenin sorumluluğu da sadece bizde. Tabi bu kitabı okurken bunları fark edebilmek psikoloji hakkında bilgi altyapısı ve yüksek bilinç seviyesi gerektiriyor diye düşünüyorum.

Kitap çok faydalı. Ama dediğim gibi kendine dair hiç kafa yormamiş bir insanın kavrayabilmesi çok zor. Yani bence okuma dili basit gibi görünse de üst düzey bir kitap. Yıllardır kendimi sorguluyorum ve en sonunda bu kitapla ters giden durumların üstesinden gelmeye başladım. Bana çok faydalı oldu. Emeğiniz için çok teşekkür ederim Cem Bey… sevgilerimle…

G. Ekinci

pratik bir el kitabı

Rated 3 out of 5
04/01/2023

Merhabalar.

Kitap; sade, akıcı, anlaşılır kısa bir özet şeklinde. Bitirdikten sonra bir noktada benim sorunlarımı çözümleyemeyeceğini hissettim. Özellikle sorunu/yaşanılan problemi tespit edebilme açısından bana çok yetersiz geldi. Sunulan çözüm adımları sorunu tespit edebilme aşamasına kıyasla daha net. Ama elbetteki tespit edilemeyen şey çözümsüz kaldı. Belki de ben problemlerimin yoğunluğundan bu şekilde hissettim bilemiyorum. İmkânı olanlar için uyan yöntemi eğitimini almak yöntemden daha çok istifade etmeyi sağlayabilir. Bunlar haricinde pratik bir el kitabı olarak okunabilir. Daha günlük, genel sorunlara ve problemlerini kolaylıkla tespit edebilenlere çözüm sunacağını düşünüyorum. Biraz ara verip bir kez daha şans vereceğim.

R

✔️Kendinin Terapisti Ol Kitabının Dijital Versiyonu

✔️Bilinç Dışı Analizi Eğitimi

✔️‘’Nasıl Bilgi Edinilir?’’ Eğitimi

✔️Değişim Aşamaları Teorisi Eğitimi

✔️3.5 Saatlik Sesli Kitap

This site is not a part of the Facebook website or Facebook Inc. Additionally, This site is NOT endorsed by Facebook in any way. FACEBOOK is a trademark of FACEBOOK, Inc.