Kendi Kendine Çözüm ya da Profesyonel Destek Alma Konusunda Kafanız Karışıksa,

Eğitimi, 4 Günde, Merak Ettiğiniz Soruların
Cevaplarını Verebilir.

Bir süredir hatta belki de uzun süredir devam eden ve aşmayı istediğiniz bir sıkıntınız var ya da yaşam kalitenizi daha da artırabileceğinizi hissediyorsunuz. Ancak:

NE YAPACAĞIM?

NEREDEN BAŞLAYACAĞIM?

NASIL YAPACAĞIM?

Gibi birçok soru işareti kafanızı kurcalıyor. Deneyimli bir terapist olarak sizi çok iyi anlıyorum. Birlikte çalıştığım onlarca danışanımda da başlangıçta bu soru işaretlerinin olduğunu gördüm

Bu soru işaretlerini cevaplandırdığımda kendi yaşamlarına çok daha net bir şekilde bakmaya ve ihtiyaç duydukları Yol Haritasını” bulmaya başladılar. 

Son yıllarda insanlara, terapiye gitmeseler bile, kendi kendilerine yol haritalarını bulmaları konusunda nasıl daha hızlı bir şekilde yardımcı olabileceğim üzerine odaklandım.

Birçok kişi psikoloji ile ilgili konularda ihtiyaç duydukları güvenilir ve net bilgilere ulaşmakta zorlanıyor. 

 • Sadece tespit düzeyinde kalan kuru-teorik bilgiler,
 • Uzman olmayan ancak popüler kişilerin güvenilir olmayan paylaşımları,
 • Kişisel gelişim, terapi, psikiyatri vb. alanlar arası sınırların karışık durması,
 • Kimden, hangi koşullarda ve nasıl destek alabileceğinizi bilememek,
 • Hayal kırıklığı yaratan ‘’uzman desteği’’ deneyimleriniz,
 • Kaybettiğinizi görüp yasını tuttuğunuz yıllar,

Vb. sorunlar ‘’Yol Haritanızı Bulma’’ konusunda karamsarlığa düşmenize neden oluyor.

Bu sorunların bilincinde olduğumdan dolayı daha çok insana ulaşıp alanımızla ilgili doğru bilgilerle onları bilinçlendirmek için YouTube videoları, podcast kayıtları ve blog yazılarımla haftalık paylaşımlar yapmaya başladım. 

Her ay yüzlerce insana ulaşıp, onların yazmış oldukları yorumlarda, yol haritalarını bulmalarına destek olduğumu görmek beni çok mutlu ediyor.

Ve bire bir terapi seansları dışında da destek olabilmemin mümkün olduğunu düşündürüyor. 

İşte bu yüzden ‘’Yol Haritanı Bul’’ adlı, online olarak verdiğim bir eğitim programı geliştirdim. Bu eğitim programına özel paylaştığım içeriklerle: 

Kendi kendine ya da profesyonel bir destek alarak sıkıntıları aşma 

veya 

Yaşam kalitesini artırma konusunda nasıl bir yol haritası çizebileceğinizi anlatıyorum; 

ve 

Bu konudaki kişisel sorularınızı toplu olarak cevaplandırıyorum.

ÖNCEKİ KATILIMCI GÖRÜŞLERİ

Eğitim + Soru/Cevap İmkanı

250TL KDV Dahil
 • Video eğitim içeriklerine hemen erişim
 • Yol Haritanı Bul sisteminin 4 analizini anlatan detaylı videoları izleyerek kendi yol haritanızı nasıl çizeceğinizi öğrenmek
 • Kendi kendine uygulama yapmaya yönelik özel materyaller ve egzersizler
 • Eğitim katılımcılarına özel e-posta grubuna katılma ve ek içeriklere ulaşmaya devam etme hakkı
 • 1 yıl boyunca, 2 ayda bir online olarak düzenlediğimiz, bir saatlik canlı soru-cevap yayınlarına katılım hakkı
 • Küçük gruplardan oluşan bu oturumlarda Yol Haritanızı bulmakla ilgili aklınıza takılan her türlü kişisel soruyu sorma ve diğerlerinin sordukları soruların cevaplarını dinleme fırsatı
 • Katılamadığınız oturumların video kayıtlarına sonradan erişim imkanı
1 Yıllık Üyelik

Yol Haritanı Bul Eğitimiyle
İlgili Sık Sorulan Sorular

 • Sıkıntılarını aşma veya yaşam kalitesini artırma konusunda gerekenleri yapmada sorumluluk almaya açık,
 • Kurban psikolojisiyle yakınmak yerine sahip olduğu kaynakları fark etmeye niyet eden,
 • Kendini tanımaya ve kendine değer vermeye (zorlansa bile) istekli,
 • ”Ben de hangi tanı var?” yerine ”benim bir yol haritası çizmeye nereden başlamam gerekiyor?” sorusunu merak eden,
 • Kısa bir eğitimin her şeyi çözecek sihirli bir değnek olamayacağını bilecek kadar bilinçli…

Yol Haritanı Bul eğitiminin temelinde 4 analiz yer alıyor. Eğitimi aldığınızda 4 analizi, 4 güne yayılan eğitim videolarıyla uygulamalı olarak öğreneceksiniz.

Eğitimde öğrendiklerini kendi hayatınıza uyarlayabilmeniz için 4 analiz formunu doldurarak ilerleyecek ve 4 günün sonunda bazı şeylerin netleşmeye başladığını göreceksiniz. 

Video eğitim içeriklerini aşağıda detaylı olarak görebilirsiniz.

 • Yol Haritanızı Bulmada 4 Temel Analizi nasıl yapabileceğiniz (sorun, yaşam, çözüm ve takip analizi),
 • 3 Vaka Örneği Üzerinden tüm anlatılanları detaylı şekilde işleme fırsatı,
 • Yaşamınızın 3 Boyutu – üzerinden nasıl hızlı bir şekilde ne durumda olduğunuzu analiz edebileceğiniz,
 • 4 Temel İhtiyacı – anlayarak sıkıntıları aşma veya yaşam kalitesini aşma konusuna nasıl yaklaşabileceğiniz,
 • 3 Sorun Kaynağının – yol haritanızı bulmaya nasıl rehberlik edeceği,
 • Biyo-Psiko-Sosyal Yaklaşımı – biz uzmanların sizlerle çalışırken nasıl kullandığı,
 • 3 Ana Sorun Türünün – karşılaşılabilecek tüm sorun türlerini (hafif konular dahil olmak üzere) nasıl kolayca sınıflandırdığı ve böylece mevcut durumunuzla ilgili anlayışınızı derinleştirebileceği,
 • Her Bir Sorun Türüne Has Prensipleri – öğrenmenin ne gibi avantajlar sağlayacağı,
 • 4 Ana Çözüm Yolunu – tüm sorun türlerinin çözümünde hangi durumlarda kullanabileceğiniz,
 • 2 Ana Çözüm Kaynağı – olarak kendi kendine yardım ve profesyonel desteğin ayrımları,
 • 4 Farklı Kendi Kendine Destek Kaynağının – ne olduğunu öğrenerek mevcut kaynaklarınızı etkili şekilde fark edebilme ve kullanabilmenin mümkün olduğu,
 • 4 Farklı Profesyonel Çözüm Kaynağının – birbirleriyle olan ilişkisini ve farklarını öğrenerek bilimsel olan ya da olmayan her tür destek destek kaynağını tanımak, 
 • 7 Terapi Çeşidini  tanıyarak, gerekli olan durumlarda, mevcut durumunuza uygun bir arayışa girebilmek,
 • Yol Haritası Matrisiyle – kendi kendine ya da profesyonel bir destek alma kararlarının avantaj ve dezavantajları,
 • YOL HARİTASI ALGORİTMASI – yardımıyla tüm bu bilgileri tek sayfada toplayarak kendi yolunuzu nasıl çizebileceğiniz ve olası sorunlarda neler yapabileceğinize kesin olarak nasıl karar verebileceğinizi
 • Eğitimin hazır video içeriklerine hemen erişim hakkı elde edip 4 güne yayılan 4 analizi uygulayarak yol haritanızı keşfetmeye başlayacaksınız. Yardımcı materyallerle birlikte uygulamalı olarak kendi yol haritanızı çizmeye başlayacaksınız. 
 • 4 güne yayılan eğitim videolarının yanı sıra 2 ayda bir, ayın ilk salı günleri saat 20.00-21.00 arasında online olarak gerçekleştirdiğimiz canlı soru-cevap yayınlarına da 1 yıllık katılma hakkınız olacak. Böylece takıldığınız noktaları düzenli şekilde sorma fırsatı bulacaksınız. Bu yayınların kayıtlarına da daha sonra bir haftalık erişim hakkınız olacak.

Eğitim videolarını izleyerek 4 analizin tamamını uygulamalı olarak örnekler üzerinden öğreneceksiniz. Yani yol haritanızı bulma süreci için gerekli tüm araçlar elinizin altında olacak.

Soru sorma ihtiyacı duymadan kendi kendinize yetebileceğiniz türde bir konu üzerinde çalışıyorsanız sadece eğitim videolarını izleyip uygulamak yeterli olacaktır.

Eğer karmaşık bir durum yaşadığınızı düşünüyorsanız veya kişisel soru sorma ihtiyacınız olabileceğini hissediyorsanız soru-cevap yayınlarına katılmanızı kesinlikle öneririm. Böylece başka kişilerinde sorduğu soruların cevaplarını dinleme fırsatınız olacaktır. Sizin dillendiremediğiniz soruları başkalarının sorduğunu görmek yeni farkındalıklar oluşmasını kolaylaştırabiliyor. 

YouTube videolarında genel konuları birçok kişiye hitap edecek şekilde, belirli bir yapıyı takip etmeden anlatıyorum.

Eğitim programlarımda ve kitaplarımda ise bilgiyi daha yapılandırılmış bir formata dönüştürerek bir araya getiriyorum. Daha da önemlisi düzenli kişisel destek imkanı sunacak özel bir zaman ayırıp soru cevap buluşmaları düzenliyorum.

Eğitim programlarım ve kitaplarım, gelişimini daha da hızlandırmak isteyen, bu konuda emek harcama konusunda daha ciddi kişilere hitap ediyor.

Ücretlendirmenin bu açıdan bir filtre işlevi sağladığını da söyleyebilirim. Gerçekten arayışta olan, kişisel gelişimini ciddiye alan, sorgulayan, öğrendiklerini uygulamaya çalışan ve takıldığı noktaları danışma ihtiyacında olan, sorumluluk bilinci yüksek kişilerle bir araya gelmeyi tercih ediyorum.

Bu tür kişilerle gerçekleştirdiğimiz canlı soru cevap yayınlarının daha nitelikli ve verimli geçtiğini görüyorum. 

Kendinin Terapisti Ol kitabımda paylaştığım Uyan Yönteminin 4 basamağının, Yol Haritanı Bul eğitimindeki 4 analizle örtüştüğü noktalar var. Zaten Uyan Yöntemi sisteminin örtüşmediği bir sistem yok 🙂

Kitapta bahsettiğim çerçeve, doğrudan kendine yardımcı olmaya yönelik bir sistemi öğretiyor. Yol Haritanı Bul eğitiminde paylaştığım 4 analiz ise bir nevi bunun bir önceki adımına yani büyük resmi görmeye ve planlamaya odaklanıyor. 

Yol Haritanı Bul eğitiminde kitapta yeterince değinemediğimiz profesyonel destek kaynaklarından da detaylı olarak bahsediyorum.

Hangi sorun türlerinde neden, ne zaman ve ne şekilde destek almak gerekir, neye göre karar vermek gerekir gibi pek çok sorunun cevabını bu eğitimde anlatıyorum. 

Bu eğitimi kitabımı okuyan tüm okuyucularıma öneriyorum. Böylelikle kendinin terapisti olma sürecindeki kişisel soruları düzenli olarak cevaplandırmak için bir araya gelme imkanımız oluyor.

Eğitim programının içerikleri ve canlı yayınlar dijital yapısı gereği iade edilebilir bir ürün olmadığı için içeriklere erişim sağladığınızda bu içerikleri hemen kullanmaya başladığınızdan dolayı iade imkanı ne yazık ki bulunmamaktadır.